Despre noi                      Calendarul                           Foto                          Informatii pentru parinti             Activitati specifice

Înscrierile în clasa pregătitoare 2019-2020

Şcoala Gimnazială Nr 1 Şindrilari   - o clasă simpla, invatator Chipaila Mia

Şcoala Primară Nr 2 Şindrilari         - o clasa in regim simultan cu clasele I-IV

Şcoala Primară  Răiuţi                      - o clasă in regim simultan cu clasele I-IV

Ziua portilor deschise

Scoala Gimnaziala Nr 1 Sindrilari va invita pe data de 05.03.2019, ora 12.00, la "Ziua portilor deschise", o zi in care veti avea posibilitatea sa vizitati spatiile dedicate activitatilor pregatitoare si sa purtati discutii cu personalul unitatii de invatamant implicat in aceasta activitate.

Program de inscriere in clasa pregatitoare, anul scolar 2019-2020

Inscrierile in clasa pregatitoare(inclusiv pentru structurile arondate) se fac incepand cu 04.03.2019 pana pe 22.03.2019 la secretariatul Scolii Gimnaziale Nr. 1 Sindrilari, de luni pana vineri, intre orele 08:00-18:00.

La inscriere parintele/tutorele legal trebuie sa prezinte urmatoarele documente:

- actul de identitate(original si copie);

- certificatul de nastere al copilului(original si copie);

- adeverinta medicala de la medicul de familie;

- rezultatul evaluarii dezvoltarii psihosomatice a copilului pentru cei care implinesc varsta de 6 ani dupa 31.08.2019;

- copie hotarare de divort(daca este cazul).